• Hormonální profil Před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). K odběru je třeba přijít nalačno.

  Hormonální profil je určen pro osoby v plodném věku. Vyšetření je vhodné provést 2. den menstruačního cyklu. Kromě pohlavních hormonů (estradiol, progesteron) obsahuje regulační hormony hypofýzy (folikuly stimulující a luteinizační hormon) a prolaktin a hodnoty mužských pohlavních hormonů (volný testosteron). Dále je obsahem hormonálního profilu i vyšetření hormonu štítné žlázy. V případě nevyvážených hodnot je vhodná konzultace s gynekologem. Odběr se provádí dle cyklu - 1. odběr - 1.-3. den cyklu / 2. odběr - cca 14. den cyklu.

  20 min 2 500 KČ

 • Celiakie Pokyny před odběrem: před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). Doporučujeme před odběrem nedržet žádnou eliminační dietu. K odběru je třeba přijít nalačno.

  Celiakie je přetrvávající nesnášenlivost imunitního systému na lepkovou bílkovinu lepek, která se nachází v mnoha obilovinách jako je pšenice, žito, ječmen, špalda, kamut, oves a tritikale. Lidé trpící celiakií nesmějí jíst žádné výrobky obsahující obiloviny s lepkem. U dětí a dospělých s genetickou predispozicí vede příjem potravin obsahujících lepek nebo dokonce stopy lepku k imunitní reakci ve střevě.

  20 min 1 000 KČ

 • Histaminová intolerance Pokyny před odběrem: před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). Doporučujeme před odběrem nedržet žádnou eliminační dietu. K odběru je třeba přijít nalačno.

  O histaminové intoleranci hovoříme, když existuje rozpor mezi příjmem histaminu a schopností těla jej rozložit s následnými projevy histaminu. HIT je většinou spojena s příznaky, jako jsou opakující se bolesti hlavy, kopřivka a bolesti břicha a jiné. K diagnóze přispívá stanovení enzymu diaminoxidázy (DAO), jehož úkolem je odbourávání histaminu. Vyšetříme DAO z krve pacienta, určíme jeho koncentraci a aktivitu.

  20 min 1 200 KČ

 • Alergie - potraviny IgE Pokyny před odběrem: před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). Doporučujeme před odběrem nedržet žádnou eliminační dietu. K odběru není třeba přijít nalačno (lehká snídaně). Odběr by měl být realizován 6 týdnů – 3 měsíce po předpokládané alergické reakci.

  Balíček Alergie – potravinové IgE je určen jako screeningové vyšetření při podezření na potravinovou alergii. Jedná se o stanovení základních krevních parametrů, které indikují přítomnost alergie – krevní obraz s počtem eozinofilů, celkové IgE a specifické IgE proti 20 nejčastějším potravinovým alergenům (vaječný bílek, žloutek, mléko, droždí, rýže, pšeničná mouka, žito, sója, arašídy, lískové ořechy, mandle, jablko, meruňka, kiwi, celer, mrkev, rajče, brambory, treska, krab). Vzhledem k tomu, že se jedná o krevní testy, je zásadní správné načasování testu – optimální odběr mezi 6 týdny a 3 měsíci po odeznění příznaků.

  20 min 2 400 KČ

 • Základní potraviny 44 Pokyny před odběrem: před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). Doporučujeme před odběrem nedržet žádnou eliminační dietu. K odběru je třeba přijít nalačno. 5 dní před odběrem nebrat antihistaminika (antialergika) pokud to zdravotní stav dovoluje. V případě předepsané léčby konzultujte vysazení léků s vaším ošetřujícím lékařem.

  Potravinová intolerance je ve většině případů připisována jednomu ze 44 nejčastějších alergenů. Pro stanovení specifické IgG reakce nejčastějších potravinových alergenů je vhodná skupina vyšetření.

  20 min 3 000 KČ

 • Základní potraviny 90 Pokyny před odběrem: před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). Doporučujeme před odběrem nedržet žádnou eliminační dietu. K odběru je třeba přijít nalačno. 5 dní před odběrem nebrat antihistaminika (antialergika) pokud to zdravotní stav dovoluje. V případě předepsané léčby konzultujte vysazení léků s vaším ošetřujícím lékařem.

  Potravinová intolerance je ve většině případů připisována jednomu ze 90 nejčastějších alergenů. Pro stanovení specifické IgG reakce nejčastějších potravinových alergenů je vhodná skupina vyšetření.

  20 min 5 400 KČ

 • Alternativní potraviny Pokyny před odběrem: před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). Doporučujeme před odběrem nedržet žádnou eliminační dietu. K odběru je třeba přijít nalačno. 5 dní před odběrem nebrat antihistaminika (antialergika) pokud to zdravotní stav dovoluje. V případě předepsané léčby konzultujte vysazení léků s vaším ošetřujícím lékařem.

  Rozšířená skupina vyšetření je zaměřena na stanovení specifické reakce IgG na alternativní potravinové alergeny, jako je exotické ovoce, mořské plody nebo méně konzumované maso.

  20 min 5 400 KČ

 • Skryté a vzácné potravinové alergie Pokyny před odběrem: před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). Doporučujeme před odběrem nedržet žádnou eliminační dietu. K odběru je třeba přijít nalačno. 5 dní před odběrem nebrat antihistaminika (antialergika) pokud to zdravotní stav dovoluje. V případě předepsané léčby konzultujte vysazení léků s vaším ošetřujícím lékařem.

  Rozšířená skupina yšetření je zaměřena na stanovení specifické reakce IgG na velmi zřídké a vzácné potravinové alergeny, jako je exotické koření a mořské plody nebo některé druhy hub a plísní.

  20 min 5 400 KČ

 • ALL - IN - ONE Pokyny před odběrem: před odběrem je třeba dodržovat pitný režim (čistá voda). Doporučujeme před odběrem nedržet žádnou eliminační dietu. K odběru je třeba přijít nalačno. 5 dní před odběrem nebrat antihistaminika (antialergika) pokud to zdravotní stav dovoluje. V případě předepsané léčby konzultujte vysazení léků s vaším ošetřujícím lékařem.

  Tento balíček vyšetření je zaměřen na stanovení specifické reakce IgG na všechny potravinové alergeny, které naše současná medicína dokáže spolehlivě detekovat. Jedná se o různé odběrové materiály, proto výsledky vyšetření nemusí být srovnatelné a liší se i v interpretaci. Pacientům se doporučuje používat stejný systém odběru materiálu (žilní/kapilární krev) při opakovaném vyšetření. Zákeřnost reakce IgG na jídlo spočívá v jejím zpoždění. Často se projevuje několik hodin až dní, v některých případech i týdnů po požití problémové potraviny, takže nemusí být vůbec spojena se zdravotními problémy. Toto zpoždění je způsobeno také skutečností, že potravinová alergie IgG je charakterizována mírným zánětem, který se stává symptomatickým až při přechodu do chronického stadia, ke kterému dochází po opakovaném dlouhodobém příjmu problematické potraviny, asi 2-3krát týdně (kumulativní účinek).

  20 min 13 000 KČ